Britské letiská čoskoro zrušia limit 100ml na tekutiny v príručnej batožine!

Tekutiny, letisko

S limitom 100ml na tekutiny v príručnej batožine sa stretáva pri cestovaní každý. Čoskoro môže byť však toto pravidlo minulosťou! Všetko vďaka novým technológiám na bezpečnostných kontrolách na letiskách. Nové CT skenery by mali byť vo Veľkej Británii nainštalované do konca júna 2024, čím sa umožní presnejšia kontrola obsahu batožiny, zmiernia sa obmedzenia pre určité elektronické zariadenia a zvýši sa aj limit na tekutiny v príručnej batožine!

Nové skenery už boli testované na niektorých letiskách v Spojenom kráľovstve a letisko London City bude pravdepodobne prvým, ktoré ich použije pre všetkých cestujúcich. Limit na tekutiny by sa mal zvýšiť zo 100 ml až na 2 litre – čiže 20-násobne! Už teda nebude potrebné riešiť či kozmetiku, ktorú si chcete zobrať, nájdete aj v malých 100ml fľaštičkách.

Nová technológia nielenže umožní zvýšenie objemu prenášaných tekutín, ale má aj výrazne znížiť čas trávený na kontrolách.

Aj keď sa limit na tekutiny zvýši na dva litre, stále sa pravdepodobne istým obmedzeniam nevyhneme. Napriek tomu je to skvelá správa a pre turistov to bez pochýb bude znamenať uľahčenie cestovania. Dúfajme, že sa tieto nové skenery čoskoro objavia na všetkých letiskách po Európe, aby sme si to vedeli vyskúšať na vlastnej koži, aj keď nebudeme letieť zrovna z Veľkej Británie.

Zdroj: https://bit.ly/3ZNo9MN

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)