BREXIT je tu! Čo sa mení od zajtra pre slovenských cestovateľov?

brexit cestovanie

Od februára 2020 prestáva byť Británia súčasťou Európskej únie. Niektorí oslavujú, niektorí smútia. Čo to však znamená pre nás cestovateľov? Budeme potrebovať pas? A čo romaning?

Čo sa mení pre Slovákov cestujúcich do Británie?

Nič. Ak sa chystáte do Británie tento rok, môžete prestať čítať. Do konca roka 2020 platí prechodné obdobie, počas ktorého sa v podstate pre Slovákov nič nemení. Aj nadaľej môžete cestovať na platný občiansky preukaz. Nepotrebujete si vybavovať teraz narýchlo pas.

Rovnako by sa mali dať do konca roka využívať aj roamingové služby ako doteraz. Čiže telefonovanie a mobilný internet rovnako ako na Slovensku.

Tento rok by ste vystúpenie Británie z Európskej únie teda ešte nemali nejako zvlášť pocítiť. Nepotrebujete pas, nemusíte kupovať SIM karty či vybavovať víza. Čo bude v roku 2021 ešte nie je jasné a ak plánujete cestovať v roku 2021, treba priebežne sledovať informácie napríklad na stránke Ministerstva zahraničných vecí TU.

Situáciu budeme samozrejme sledovať aj my a ak bude niečo aktuálne – doplníme!

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.