Bologna a Florencia na 3 noci s letenkami, ubytovaním a vlakom iba za 153 €!

mesto Florencia západ slnka

Využite perfektné nové letecké spojenie z Bratislavy do Bologne a spojte si výlet aj s obľúbenou magickou Florenciou. Urobte si výlet po dvoch talianskych mestách na jeden záťah na jar. Bude to skvelé!

Spiatočné letenky z Bratislavy do Bologne v apríli nájdeme už za 54 €. V cene sú všetky poplatky a príručná batožina.

Z Bologne si urobíme výlet vlakom do Florencie. Je to pekná, krátka a lacná cesta vláčikom po Taliansku.

Spolu v našom tipe za letenky, ubytovanie aj cestu do Florencie a naspäť zaplatíte iba 153 €. A to vyberáme iba super ubytovanie v centre.

Letenky do Bologne

  • Príručná batožina o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a s maximálnou povolenou hmotnosťou 10 kg. Plus si môžete zpobrať ešte jednu malú tašku napríklad na notebook o rozmeroch 35 x 20 x 20 cm.
    letenky z Bratsilavy s ryanair do bologne
    Letenky do Bologne

Vlak z Bologne do Florencie

Nepožičiavajte si zbytočne auto. Vlakom je to pohodlnejšie a aj tak sa do centra kde chcete bývať autom nedostanete a budete musieť paltiť drahé parkovisko.

Na stanicu sa dostanete priamo z letiska autobusom.

Lístky na vlak kúpite pohodlne na vlakovej stanici v Bologni za 10 € jedna cesta (osobný vlak s jednym krátkym prestupom na tej istej stanici). Spolu nás cesta do Florencie a naspäť bude stáť 20 €. Ak ste fajnšmeker, môžete vyskúšať aj super-rýchle vlaky od cca 15 eur jeden smer. Vlaky jazdia každú chíľu a nemusíte si kupovať dopredu lístok. Jedine na ten rýchlik ej to lacnejsˇie dopredu cez internet na webe http://www.trenitalia.com/tcom-en.

Dá sa ísť aj autobusom možno aj trosˇku lacnejšie ale vlakom to má väčšie čaro. Inak autobus nájdete na Flixbus.

vlak z bologne do florencie
Vlak z Bologne do Florencie

Ubytovanie v Bologni a Florencii

(Vyberáme iba super hodnotenie aspoň 8/10 a v centre za najnižšie ceny.)

Florencia (22-24. april)

Hneď prvý deň sa vydajte do Florencie na dve noci. Ubytujte sa vo vynikájúco hodnotenom (8,7/10) Le Camere del Poeta v centre mesta iba za 50 € na dve noci / osoba (pri izbe pre dvoch). Alebo si vyberte z ďalších 1042 možností.

ubytko florencia apartman
Super ubytovanie vo Florencii

Bologna

V utorok ráno sa vydajte do Bologne a dajte si tam ešte celý deň noc a ďaľšie dopoludnie (naspäť odlietate o 17:00). Ubytujte sa v MiaVia Aparts & Loft Mascarella – perfektne hodnotený apartmán v centre mesta – nebudete strácať čas cestovaním. Cena je 29 €/ noc / osoba (pri izbe pre dvoch). Alebo si vyberte z ďalších 268 možností. 

bologna ubytovanie v centre
Ubytovanie v centre Bologne

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.