Bibione: Čo robiť a vidieť v blízkom talianskom letovisku?

Bibione v Taliansku
Pláž v Bibione v Taliansku má až 11 km

Toto talianske prímorské mesto s dlhou plážou, skvelým turistickým vybavením a dobrým prístupom k iným zaujímavým miestam je výbornou letnou dovolenkovou destináciou. Viete, ako a kedy cestovať do Bibione a čo sa tu oplatí navštíviť?

Ako sa sem dostať?

Bibione je podobne ako Lido di Jesolo a Lignano pre nás jedna z najbližších dovolenkových destinácií v Taliansku. Práve preto je sem cesta autom veľmi populárna voľba. Dostanete sa sem do 7 hodín aj s prestávkou na tankovanie a hotdog na pumpe. Ak cestujete na dovolenky karavanom, v Bibione na vás čaká niekoľko kempov, v ktorých môžete zaparkovať.

Ako sa dostať do Bibione
Do Bibione autom

Do Bibione sa pohodlne dostanete aj lietadlom. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Benátkach a v meste Treviso. Z týchto miest môžete potom nasadnúť na autobus alebo vlak, ktorý vás odvezie priamo do Bibione.

Kedy navštíviť Bibione?

Ak preferujete teplé počasie, navštívte Bibione v mesiacoch jún, júl alebo august. V tomto období tu teploty iba zriedka klesajú pod 27 °C. V letných mesiacoch je najmenej zrážok. Naopak, najviac ich pripadá na november a marec. Preto je počasie príjemné a nie dusné.

Letné mesiace sú síce počasím najideálnejšie, no práve kvôli tomu sa tu v tomto období nachádza najviac turistov. Ak preferujete pokojnejšie ulice, možno bude pre vás lepšie urobiť kompromis a vyhnúť sa návšteve Bibione v lete. Mimo sezóny však môžu byť viaceré podniky zatvorené.

Čo robiť a vidieť v Bibione?

Tu je zoznam obľúbených aktivít a miest, ktoré by ste mali v Bibione navštíviť. Či už hľadáte zábavu, oddych, alebo kultúrne obohatenie, Bibione vás určite nesklame.

Národný park Bibione

Ak hľadáte upokojujúce a tiché miesto pre únik od zhonu každodenného života, Národný park Bibione je tou ideálnou voľbou. Očarí vás svojou nádhernou prírodou, v rámci ktorej nájdete rozmanité druhy rastlín a živočíchov. Môžete sa tu venovať aktivitám, ako je napríklad cyklistika alebo pozorovanie vtákov. V parku sú tiež organizované vzdelávacie programy a workshopy, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať miestne životné prostredie.

Bibione národný park
Bibione je super aj na bicykli

Trhy v Bibione

Trh pod holým nebom v Bibione je podujatie, ktoré sa koná každý týždeň na hlavnom námestí mesta. Predajcovia tu ponúkajú čerstvé produkty, ručne vyrábané výrobky a ďalšie miestne tovary. Ak chcete lepšie spoznať taliansku kultúru, podporiť miestnych obchodníkov a doniesť si domov niečo autentické, určite vám odporúčame zúčastniť sa tohto podujatia.

Trhy v Bibione
Trhy v Bibione každý týždeň

Pláž v Bibione

Na pláži v Bibione si každý nájde to svoje. Pravidelne sa tu konajú bezplatné workshopy, hry, hodiny plážového volejbalu, spinningu, jogy, salsy a vodnej gymnastiky. Môžete si tu oddýchnuť a vyhrievať sa na slnku s knihou v ruke, plávať v mori s príjemnou teplotou, stavať pieskové hrady s deťmi alebo spoznávať nových ľudí z rôznych kútov sveta.

Hlavná pláž je dlhá viac ako 11 km a široká približne 400 metrov. Je skvele vybavená a bezpečná, s miernym sklonom do mora, ktorý je ideálny najmä pre deti a neplavcov.

pláž v Bibione
14 km dlhá pláť v Bibione v Taliansku
Pláž v Bibione v Taliansku
Pláž v Bibione je veľmi obľúbená ale aj veľmi veľká. Vhodná aj pre deti.

Termálne kúpele

Bibione Thermae sú kúpele s horúcou vodou na brehu oceána. Ľudia ich navštevujú nielen kvôli relaxu, ale aj liečebným procedúram. Tieto kúpele a bazény bohaté na minerály si môžete vychutnať v akomkoľvek ročnom období. Nájdete tu bazény s teplotou vody až 52 °C aj chladnejšie bahenné kúpele a vírivky. Okrem toho si tu môžete vychutnať rôzne druhy masáží a vodoliečebné procedúry. Cenník všetkých procedúr, informácie o rezervácii a aktuálne otváracie hodiny kúpeľov nájdete tu.

Aké miesta navštíviť v okolí?

V prímorskom letovisku Bibione síce máte k dispozícii množstvo aktivít, no ak patríte k aktívnym a zvedavým cestovateľom, určite navštívte aj niektoré zaujímavé miesta v okolí.

Benátky, mesto zamilovaných

Jednou z obľúbených cieľov dovolenkárov v Bibione je návšteva Benátok. V tomto malom svete plnom vody nájdete veľké množstvo nádherných budov, múzeí, ulíc a obchodov. Ak ste prišli do Bibione autom, do Benátok sa dostanete približne za 1 hodinu a 20 minút. Autobusom a vlakom trvá cesta zhruba o 20 minút dlhšie.

Benátky
Benátky sú vždy dobrý nápad.

Historické Portogruaro

Portogruaro sa pýši malebným historickým centrom, ktoré bolo v minulosti obklopené hradbami. Z pôvodných 5 starobylých vstupných veží do mesta sú dnes viditeľné už len 3. Nájdete tu staré budovy v benátskom štýle, starobylé mlyny a katedrálu svätého Ondreja. Portogruaro je od Bibione vzdialené približne 30 km.

Portogruaro
Portogruaro

Concordia Sagittaria

Toto staroveké mesto založili Rimania v roku 42 pred n. l. Turisti doň prichádzajú najmä kvôli významným archeologickým pamiatkam. Nachádza sa tu katedrála, staroveké rímske fórum, termálne kúpele a historické mosty. Concordia Sagittaria je od Bibione vzdialené 32 km.

Concordia Sagittaria
Concordia Sagittaria

Bibione, Lido di Jesolo alebo Lignano?

Veľa dovolenkárov sa rozhoduje, či navštíviť talianske Bibione, Lido di Jesola, alebo Lignano. Na všetky miesta sa dostanete autom približne za 8 hodín. Z rezortov budete mať blízko do Aquaparku a pomerne dobrý prístup do Benátok. Bibione je o niečo staršie a lacnejšie ako Lido di Jesolo, no obe letoviská sú si veľmi podobné. Sú typické plážovým strediskom a promenádou s reštauráciami a obchodmi. Lignano je zelenejšie, pričom sa tu nachádza množstvo parkov a taktiež ZOO, ktorú v Lido di Jesolo a Bibione nenájdete.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 9

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.