Cestujete do Bangkoku? Nevynechajte tieto street food trhy

Thai woman on boat
Aj takto to napríklad vyzerá na "plávajúcom trhu" v Bangkoku

Mnoho cestovateľov začína svoju cestu po Ázii práve v Bangkoku. Dostupné letenky a priame spoje, napríklad aj z Viedne, robia z tohto mesta bránu do Juhovýchodnej Ázie, kde zažijete exotiku v pravom slova zmysle – tropická klíma, rušný nočný život, ale najmä množstvo výborného jedla.

Zabudnite na predražené turistické reštaurácie a vydajte sa objavovať hlavné mesto Thajska ako domáci – na street food trhy. Toto sú štyri, z ktorých si vyberie každý typ cestovateľa.

Tip: každý pondelok prebieha upratovanie mesta, a preto je mnoho stánkov s jedlom zatvorených. Ak sa chcete vyhnúť sklamaniu, zvoľte si radšej iný deň na objavovanie miestnej gastronómie.

Ratchada night train market

Tento trh bol kedysi známy ako Rod Fai Market a sídlil v úplne inej časti mesta. Kvôli rekonštrukcii trate mestskej hromadnej dopravy sa ho domáci rozhodli premiestniť do dostupnejšej štvrte Ratchada a odvtedy naberá čoraz viac na popularite.

Ako už názov napovedá, tento trh ožíva najmä v noci (ako väčšina mesta). Okrem nekonečných možností jedál tú však nájdete aj nespočetné stánky s oblečením, suvenírmi, umením či starožitným tovarom. Po výdatnom jedle a únavnom nakupovaní si tu ešte môžete vychutnať drink alebo sa vybrať do neďalekého parkovacieho domu, odkiaľ sa vám naskytne tento úchvatný výhľad.

Otváracie hodiny: každý deň, 17:00-1:00

nočný trh v Bangkoku
Farebné stánky na trhu v štvrti Ratchada

Chinatown

Čínska štvrť (alebo Yaowarat road) je ideálnym miestom, ak túžite ochutnať nielen thajskú kuchyňu, ale aj jedlá z rôznych kútov Ázie. Je to rušná časť mesta, ktorú nemôžete pri svojich potulkách Bangkokom vynechať. Nájdete tam skutočne všetko od rozmanitého jedla, lacného tovaru až po produkty čínskej medicíny. Navštívte túto štvrť v podvečerných hodinách a zažijete jedinečnú premenu denného trhu na večerný street food.

Tip: ochutnajte legendárne kari v pouličnom stánku Jek Pui Curry s vyše 50-ročnou tradíciou. Pripravte sa však na dlhý rad a žiadne stoly!

Čínska štvrť sa nachádza neďaleko starého mesta a dostať sa sem môžete napríklad aj riečnou MHD, ktorá stojí pár centov. A ak by ste nemali dosť multikultúrneho zážitku, navštíviť môžete aj neďalekú „malú Indiu“, teda indickú štvrť s názvom Pahurat.

Otváracie hodiny: nonstop

čínska štvrť v Bangkoku
Ulica Yaowarat, ktorá nikdy nespí

Tip: Pozrite aktuálne akciové letenky do Bangkoku.

Wang Lang

Tento trh sa líši od predchádzajúcich tým, že je otvorený len počas dňa a v podvečer tu už toho veľa nenájdete. Cez obed je to však vyhľadávaným miestom najmä pre domácich, ktorí si tu pochutnávajú na miestnych špecialitách.

Ak už máte dosť Pad Thai a Tom yum, vyskúšať môžete napríklad zmrzlinu z vajíčkového žĺtka alebo papájový šalát s názvom Som tam.

Wang Lang sa nachádza v centre mesta na opačnej strane rieky od slávnej Kaosan road. Tento trh ocenia najmä ľudia, ktorí sa chcú vyhnúť vyslovene turistickým miestam a túžia okúsiť skutočne autentickú atmosféru. Práve preto dostanete takmer vždy tip od miestnych na toto miesto!

Otváracie hodiny: každý deň, 8:00-20:00

thajské jedlo
Thajské špeciality, ktorých sú plné ulice

Asiatique The Riverfront

Ak vás už naopak omrzeli tradičné trhy a chceli by ste vyskúšať niečo trochu modernejšie, neexistuje lepšie miesto ako Asiatique na brehu rieky Chao Phraya. Už z diaľky ho spoznáte vďaka vysvietenému ruskému kolesu, ktoré sa rozprestiera nad týmto nočným trhom.

Nájdete tu vyše tisíc butikov, reštaurácie a bary, ale aj tradičné street food stánky. Kombinácia výhľadu na nočnú panorámu a dobrého jedla je ideálnou voľbou po dni strávenom v rušnom meste. K Asiatique The Riverfront sa dostanete buď riečnou MHD alebo autobusom číslo 15, ktorý je zadarmo a premáva medzi týmto trhom a nákupným centrom Siam Centre.

Otváracie hodiny: každý deň, 16:00-0:00

asiatique riverfront
Nočný trh Asiatique v centre mesta

Tento zoznam by samozrejme mohol pokračovať ďalej a ďalej, pretože výborné jedlo nájdete v Bangkoku skutočne na každom rohu. Ak si však naozaj chcete byť istí, že ochutnáte len to najlepšie, nasledujte domácich a jedzte tam, kde oni.

 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?