AZORSKÉ OSTROVY z BRATISLAVY v júni za 70€!

Azorské ostrovy sú rajom pre všetkých milovníkov panenskej prírody. Nie nadarmo majú prezývku „Európsky havaj“ Miestami sa naozaj cítite ako na Havaji, Islande, Novom Zélande, Írsku, no stále ste na týchto ostrovoch. Skladajú sa z deviatich obývaných ostrovov a dnešný tip je práve na ten najväčší z nich, Sao Miguel.

Práve na tomto ostrove nájdete množstvo termálnych kúpeľov a počas tohto júnového termínu budú všade rozkvitnuté hortenzie. Tie tam rastú iba počas letných mesiacov a sú tam doslova ako „burina“. Pri pohľade na milióny týchto kvetov sa budete cítiť ako v nejakej rozprávke.

Ako príklad termínu môžeme uviesť napríklad 16-25.06.2022. Vo štvrtok z Bratislavy odletíte a o 9 dní neskôr v sobotu priletíte naspäť.

Linky aj z iných letísk si môžete pozrieť na na tejto stránke

Letí sa spoločnosťou Ryanair z Bratislavy s prestupom v Manchestri. Cestou na Azory budete mať nočný prestup, cestou späť na Slovensko strávite v Manchestri jeden deň, takže ideálne na spoznávanie ďalšieho mesta. Ak však budete chcieť ísť čím skôr na Slovensko, môžete využiť večerný let z Manchestru do Viedne, a tak nemusíte stráviť celý deň v Británii.

Bez priplácania je možné si zobrať menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ak by ste batožiny potrebovali viac – pre ďalšiu väčšiu príručnú batožinu si treba priplatiť priority boarding, prípadne vybrať si podpalubnú batožinu.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Bratislava
Manchester
41€
napr. 16-25.06.2022
Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Manchester
Ponta Delgada
29€
napr. 17-24.06.2022

Požičanie auta a poradenstvo k Azorom
Na Azorských ostrovoch dlhodobo býva aj náš člen tímu – Lukáš (Chovi), ktorý je tam už oficiálne aj rezident. Ak by ste teda potrebovali poradiť s Azorskými ostrovmi, ubytovaním, vytvorením itineráru, môžete mu napísať buď na Instagram alebo na Facebook.

Keďže mnohým Slovákom už robil aj sprievodcu, spolupracuje aj s jednou lokálnou požičovňou áut. Stačí napísať buď jemu, alebo priamo slečne z autopožičovne na WhatsApp +351 938 607 200 a spomenúť, že informáciu o nich máte od Lukáša zo Slovenska. Budete mať na požičanie auta lepšiu cenu. Požičanie auta je bez depozitu, potreby kreditky či bez poplatku za mladého vodiča. Platiť môžete aj v hotovosti. Autopožičovňa je overená od desiatok Slovákov a Čechov, ktorí už boli na Azoroch.

Rovnako Vám Chovi pomôže s itinerárom, má tu spísaných viac ako 250 miest na tie najlepšie vyhliadky, vodopády, termálne kúpele, reštaurácie (aj vegan / vegeteriánske možnosti), na pozorovanie veľrýb či delfínov…

? Kde hľadať lacné ubytovanie? ?
Dobré skúsenosti máme s portálom Booking.com. Nachádza sa na ňom väčšina ubytovacích zariadení po svete cez ktorú pravidelne rezervujú ubytovanie milióny ľudí.

Alternatívne môžete hľadať ubytovanie na portáli Airbnb.com, kde môžu vlastné ubytovanie v bytoch či domoch ponúkať aj miestni.

Vstup do Portugalska a tranzit cez Manchester

V prípade, že ste zaočkovaný, stačí sa vám na letiskách preukázať digitálnym Covid Pasom. Pri ostatných prípadoch si treba pozrieť podmienky vstupu na Azorské ostrovy na tejto stránke.

Nezabudnite na to, že pri tranzite cez Britániu je potrebné mať CESTOVNÝ PAS, s občianskym preukazom vás na palubu lietadla nepustia.

Rovnako tak všetky pasažieri musia pred vstupom vyplniť formuláre Passenger Locator Card pre Portugalsko a pre Britániu tento formulár.

Podmienky vstupu do Veľkej Británie nájdete na tejto stránke.

AZORSKÉ OSTROVY z BRATISLAVY v júni za 70€!

AZORSKÉ OSTROVY z BRATISLAVY v júni za 70€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?