AQABA počas zimy – prímorské JORDÁNDSKO za 19€!

Aqaba, Jordánsko
Aqaba, Jordánsko

WizzAir otvára nové linky do Jordánska a hneď tu pre vás máme aj tip na letenky ku moru počas zimy. Spiatočné letenky do prímorského mesta Aqaba sú aktuálne dostupné už za 19€!

Kedy je teda možné letieť? Za najnižšiu cenu napríklad v termíne 30.1.-6.2.2022. V nedeľu z Budapešti odletíte a o 7 dní neskôr v nedeľu priletíte naspäť.

V tomto období počas januára sa bežne pohybujú teploty na juhu Jordánska medzi 20-30°C. 

Okrem toho si je možné pozrieť aj termíny z Viedne na tejto stránke

Bez priplácania je možné si zobrať menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm. Ak by ste batožiny potrebovali viac – pre ďalšiu väčšiu príručnú batožinu si treba priplatiť priority boarding, prípadne vybrať si podpalubnú batožinu.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Budapesť
Aqaba
19€
napr. 30.1-6.2.2022

Tip na ubytovanie

Lacosta Hotel4**** ubytovanie v mesta Aqaba len 400 metrov od pláže. Zariadenie má viac ako 2000 hodnotení s priemerom 9/10. Izby majú vlastné kúpeľne, TV, WiFi i klimatizáciu. Za 7 nocí zaplatíte ako dvojica 501€ – 251€/osoba, 36€/osoba/noc. V cene sú aj raňajky.

Prípadne si môžete pozrieť celú ponuku ubytovania na tejto stránke

Covid-19: Vstup do Jordánska

Aktuálne musia všetci cestujúci(vrátane zaočkovaných) do Jordánska absolvovať pred odletom PCR test a preukázať sa negatívnym výsledkom(nie starší ako 72 hod.). Neočkovaní si následne musia spraviť test aj v Jordánsku na vlastné náklady(cca 40$).

Všetci musia taktiež vyplnené 2 formuláretento o zdravotnom stave a tento online s informáciami o ceste, očkovaní, PCR teste, ktorý vám následne vygeneruje QR kód, ktorým sa budete preukazovať.

Rovnako tak je povinné mať zabezpečené poistenie s krytím výdavkov na Covid-19. 

Pri návrate do Viedne treba mať vyplnený tranzitný formulár. Plne zaočkované osoby sa musia na hraniciach preukázať napríklad Green Passom. Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

letenky z Budapešti do mesta Aqaba

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)