Ako sa zbaliť na dovolenku rýchlo a efektívne?

Balenie kufrov. Pre niektorých cestovateľov je to činnosť, ktorú majú za tie roky v malíku. Pre iných však môže znamenať stresujúcu hrozbu. Ako sa zabaliť na dovolenku a nestrácať pritom hlavu?

Baľte sa podľa typu dovolenky

Balenie batožiny by ste rozhodne mali prispôsobiť typu dovolenky, na ktorú sa chystáte. Pokiaľ plánujete predĺžený víkend v Paríži, vezmete si so sebou celkom iste iné veci ako na mesačný pobyt na Bali. Preto sa zamerajte na dĺžku a náročnosť pobytu a rovnako tak aj na lokalitu, kam vyrážate.

Na víkendový pobyt vám bohato postačí batoh a malá príručná batožina. Do neho si pripravte predovšetkým čistú spodnú bielizeň, ponožky, jedny nohavice, dve tričká, mikinu a prípadne ďalšie vrstvy. Záleží na tom, ako veľmi ste zimomraví, a pochopiteľne aj na ročnej dobe, v ktorej cestujete. Do lietadla si pokojne môžete vziať o jednu vrstvu navyše, vďaka čomu ušetríte miesto v kufri. A čo sa týka mesačného pobytu mimo domova, tam už bude potrebné väčšie plánovanie a prípravy.

Z kozmetiky zabaľte len to najnutnejšie

Balenie kozmetiky je záležitosťou, ktorá sa týka predovšetkým žien. Avšak aj páni môžu mať ťažkosti rozlíšiť, akú kozmetiku budú na dovolenke skutočne potrebovať. Súhrnne sa dá povedať, že z kozmetiky by ste mali baliť len to najdôležitejšie. Tým je predovšetkým pasta na zuby, kefka, mydlo, šampón, opaľovací krém a krém po opaľovaní. Chýbať by vám nemal ani dezodorant alebo toaletná voda. Pokiaľ so sebou veziete iba príručnú batožinu alebo len batoh, zabaľte si kozmetiku do igelitového vrecka, ideálne v miniatúrnych baleniach. Uľahčíte si tak letiskovú prehliadku.

Nezabudnite na elektroniku

Áno, na zoznam toho najnutnejšieho patrí aj elektronika. Nie je totiž nič horšie ako dôjsť do destinácie a zistiť, že ste si zabudli nabíjačku, foťák alebo počítač. Preto si spíšte zoznam elektroniky, ktorú si so sebou chcete na dovolenku vziať. Hodiť sa vám bude aj powerbanka. Nikdy totiž neviete, kedy zostanete bez možnosti nabiť si telefón. A preto je lepšie mať powerbanku neustále po ruke.

TIP: Elektroniku môžete využiť aj pri samotnom balení. Spíšte si zoznam všetkých vecí, ktoré si so sebou chcete zbaliť, do telefónu či tabletu. Jednotlivé položky si môžete následne mazať a vďaka tomu nič nezabudnete.

 

(Platená spolupráca)

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.1 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.