[9/11] Londýn: ceny potravín a nočný život | Idem Do Londýna

londýnsky pub
Londýnsky pub

Ak už máte kúpené letenky do Londýna a zarezervované ubytovanie, zrejme vás bude ďalej zaujímať, s akými nákladmi tam máte rátať. V deviatom článku našej série Idem Do Londýna sme sa preto pozreli na ceny potravín a na ponuku reštaurácií a barov.


Potraviny

Ak si chcete kúpiť niečo na jedenie, najjednoduchšou voľbou sú siete potravín ako Sainsbury’s, Tesco alebo Marks & Spencer (pre drogériu a lieky zájdite do Boots). V ponuke je okrem klasických potravín aj veľký výber hotových šalátov a jedál (rôzne cestovinové šaláty s mäsom a zeleninou, rizoto, kuskus) za £3 – £4.50 alebo ohrievané plnené slané pečivá od £2. Ak nechcete každý deň vyraziť do reštaurácie, môže to byť dobrým riešením ľahkej večere.

tesco londýn
Tesco, ktoré poznáme aj u nás, je britská firma, takže ho nájdete takmer všade

Približné ceny ďalších potravín: chlieb £1.50, liter mlieka £1.10, 500g masla £1.50, 6 vajec £2, kilo kuracích pŕs £7 – 8, 300g syra £4, kilo zeleniny £1-2, jedno jablko £0.60, jeden banán £0.25, jogurt £0.30. Veľmi často nájdete v potravinách množstevné zľavy s ponukou 3 za cenu 2 a podobne.

Aktuálne ceny v hociakej krajine si vždy spoľahlivo overíte na stránke Numbeo.

Reštaurácie, puby a nočné bary

V Londýne sa dá veľmi dobre najesť, pretože tu nájdete kuchyne z každého kúta sveta. Ceny jedál v bežných reštauráciách sa pohybujú od £8 za hlavné jedlo. Zoznam cenovo dostupných reštaurácií nájdete na tejto stránke.

Angličania majú puby v obľube a nájdete ich doslova na každom kroku, aj v menej rušných oblastiach mesta. Puby sa vyznačujú klasickým dreveným zariadením, väčšinou je uprostred veľký barový pult so širokou ponukou čapovaného piva. Na mnohých miestach nájdete napríklad aj Staroprameň alebo Kozel. Priemerná cena veľkého piva (pint = 0,568 l) sa pohybuje okolo £3.80.

londýn pivo
Pivo v Londýne

V meste nájdete množstvo koktailových barov, veľmi príjemným je napríklad Be At One v časti Soho. Kaviarenský život v Londýne je tiež rozmanitý a dá sa tu nájsť množstvo dobrých nezávislých kaviarní – napríklad Kaffeine, Workshop, Association coffee, Talkhouse, The Wren a ďalšie.

Čo sa týka nočných klubov, Londýn je nočné mesto a ani o tie tam nie je núdza. Najznámejšie z nich sa nachádzajú v najrušnejšej časti mesta v Soho, v okolí Piccadilly Circus, Leicester Square a Mayfair. Vstupné do nočných podnikov býva približne £10. Medzi najznámejšie tanečné kluby patrí Ministry of Sound a Piccadilly Institute.

Autor článku: Paula Pechová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?