8 zaujímavých miest v Španielsku (o ktorých možno neviete)

By: SubtlePanda - CC BY 2.0

Láka vás táto slnečná krajina, ležiaca na Pyrenejskom ostrove, rovnako ako mňa? Alebo sa len potrebujete dostať do lepšej nálady? V tom prípade určite pokračujte v čítaní tohto článku o Španielsku (lacné letenky tu). Pozrieme sa na miesta, ktoré sú pre mňa najzaujímavejšie.

1. Ronda

Nádherné španielske mestečko v provincii Málaga láka nielen turistov, ale v minulosti v ňom rád trávil leto Ernest Hemingway. Nezabudnuteľný výhľad a krásny most Puente Nuevo, ktoreho výstavba sa začala v roku 1751 a trvala 42 rokov.

https://www.instagram.com/p/BQD0YkwFaKJ/?taken-at=221221474

2. Josep Pujiula labyrint 

Tento nádherný drevený labyrint sa nachádza v Katalánsku a zaujímavosťou je, že bol postavený na verejnom pozemku. Josep, autor drevenej nádhery tak bojoval zaň v súdnom pojednávaní s radnicou, pretože vedľa labyrintu sa mala stavať cesta. Radnica spor vyhrala, ale Josep, namiesto jeho odstránenia, ho len pozmenil, a tak stojí aj cesta, aj labyrint. 

https://www.instagram.com/p/BE-eeiziVUH/?tagged=joseppujiula

3. Festa Major de Grácia 

O tomto miesta ste možno už počuli. Každý rok v auguste v Barcelone vypuknú veľke oslavy a s nimi spojené zdobenie ulíc. Za najlepšie ozdobenú ulicu patrí práve Festa Major de Grácia, ktorá je preplnený ozdobami, ktoré sú zvyčajne z recyklovaného materiálu, na každom kúsku. Posúďte sami 🙂 

https://www.instagram.com/p/BJaWEaxDUZ8/?taken-at=1408277822522651

4. Palacio de Cristal

Sklenený palác postavený v roku 1887 sa nachádza hneď vedľa jazera v parku Buen Retiro. Je voľne prístupný, a tak, ak sa chystáte do Madridu, určite ho navštívte. V noci je vysvietený a cez deň preniká dnu slnečné svetlo, ktoré dodáva na jeho magickosti. 

https://www.instagram.com/p/BP52bUbgh80/?taken-at=499212649

5. Muralla Romana de Lugo 

Tieto hradby boli postavené približne v 3. storočí Rimanmi, aby ochránili mesto Lugo, ktoré tieto kamenné steny obkolesujú, pred barbarmi. 

https://www.instagram.com/p/BFzD8YKzQ3c/?tagged=romanwallsoflugo

6. Park del Laberint d'Horta

V parku, ktorý sa nachádza v Barcelone, nájdete dve záhrady – neoklasicistickú záhradu z 18. storočia a romantickú z 19. storočia. Výstavba tohto parku začala už v roku 1791 a patrila rodine Desvallovcov. V roku 1967 členovia tejto rodiny sprístupnili park pre verejnosť. 

https://www.instagram.com/p/BP2gYEuAATY/?taken-at=213356528

7. Kaos temple

Keby ste našli starý a opustený kostol, chceli by ste ho premeniť na niečo unikátne? Vďaka niekoľkým kreatívnym a podnikavým ľuďom, dnes je z kostola miesto pre skaterov. Nachádza sa v ňom rampa a steny pomaľoval umelec Okuda San Miguel. 

https://www.instagram.com/p/BPnssGthDWb/?tagged=kaostemple

8. Ses Illetes

A pre priaznivcov mora a pláží tu máme jednu nádhernú, ktorá sa nachádza na Baleároch. Priezračná voda, slnko, vežičky z kameňov a pokoj nájdete práve tu. 

https://www.instagram.com/p/BIdY3RcD3tC/?taken-at=389714213

https://www.instagram.com/p/BI_ArsnghgI/?taken-at=389714213

Autor: Dominika Priečková

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.