8 zaujímavých miest v Španielsku (o ktorých možno neviete)

By: SubtlePanda - CC BY 2.0

Láka vás táto slnečná krajina, ležiaca na Pyrenejskom ostrove, rovnako ako mňa? Alebo sa len potrebujete dostať do lepšej nálady? V tom prípade určite pokračujte v čítaní tohto článku o Španielsku (lacné letenky tu). Pozrieme sa na miesta, ktoré sú pre mňa najzaujímavejšie.

1. Ronda

Nádherné španielske mestečko v provincii Málaga láka nielen turistov, ale v minulosti v ňom rád trávil leto Ernest Hemingway. Nezabudnuteľný výhľad a krásny most Puente Nuevo, ktoreho výstavba sa začala v roku 1751 a trvala 42 rokov.

El Tajo of #ronda #malaga #andalucia #spain

A post shared by Sam J (@callicles) on

2. Josep Pujiula labyrint 

Tento nádherný drevený labyrint sa nachádza v Katalánsku a zaujímavosťou je, že bol postavený na verejnom pozemku. Josep, autor drevenej nádhery tak bojoval zaň v súdnom pojednávaní s radnicou, pretože vedľa labyrintu sa mala stavať cesta. Radnica spor vyhrala, ale Josep, namiesto jeho odstránenia, ho len pozmenil, a tak stojí aj cesta, aj labyrint. 

3. Festa Major de Grácia 

O tomto miesta ste možno už počuli. Každý rok v auguste v Barcelone vypuknú veľke oslavy a s nimi spojené zdobenie ulíc. Za najlepšie ozdobenú ulicu patrí práve Festa Major de Grácia, ktorá je preplnený ozdobami, ktoré sú zvyčajne z recyklovaného materiálu, na každom kúsku. Posúďte sami 🙂 

4. Palacio de Cristal

Sklenený palác postavený v roku 1887 sa nachádza hneď vedľa jazera v parku Buen Retiro. Je voľne prístupný, a tak, ak sa chystáte do Madridu, určite ho navštívte. V noci je vysvietený a cez deň preniká dnu slnečné svetlo, ktoré dodáva na jeho magickosti. 

5. Muralla Romana de Lugo 

Tieto hradby boli postavené približne v 3. storočí Rimanmi, aby ochránili mesto Lugo, ktoré tieto kamenné steny obkolesujú, pred barbarmi. 

6. Park del Laberint d'Horta

V parku, ktorý sa nachádza v Barcelone, nájdete dve záhrady – neoklasicistickú záhradu z 18. storočia a romantickú z 19. storočia. Výstavba tohto parku začala už v roku 1791 a patrila rodine Desvallovcov. V roku 1967 členovia tejto rodiny sprístupnili park pre verejnosť. 

Успеть выйти из лабиринта до заката)))

A post shared by Alena Sonkina, Mrs.Abez 😎 (@alenasonkina) on

7. Kaos temple

Keby ste našli starý a opustený kostol, chceli by ste ho premeniť na niečo unikátne? Vďaka niekoľkým kreatívnym a podnikavým ľuďom, dnes je z kostola miesto pre skaterov. Nachádza sa v ňom rampa a steny pomaľoval umelec Okuda San Miguel. 

8. Ses Illetes

A pre priaznivcov mora a pláží tu máme jednu nádhernú, ktorá sa nachádza na Baleároch. Priezračná voda, slnko, vežičky z kameňov a pokoj nájdete práve tu. 

🌊🌊🌊 #seaporn #sea #pink #coral #rocks #illetes

A post shared by Ylenia Geluardi (@geluina) on

https://www.instagram.com/p/BI_ArsnghgI/?taken-at=389714213

Autor: Dominika Priečková

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?