8 čarovných miest v Anglicku (o ktorých možno neviete)!

Anglicko a netradicne miesta v prirode
8 miest v anglicku

Na Zemi existuje veľa miest, o ktorých vedia možno len domáci obyvatelia a nepíše sa o nich tak veľmi ako napríklad o London Bridge, London Eye, Big Ben a podobne. Áno, naznačila som, že tento článok bude o krásnych miestach v Anglicku.

1. Bibury

Obec zvaná Bibury v Gloucestershire je obklopená riekou Coln a je nádherná práve vďaka typickej anglickej architektúre. Kamenné domy obrastené ružami, krásna zeleň a rieka dodávajú tomuto miestu na romantickosti. Najväčšia budova v Bibury je práve Bibury Court z roku 1663.

 

dedinka bibury
Bibury – By: Karen RoeCC BY 2.0

2. Bentley Wood

Tento zmiešaný les je domovom až 35 druhov motýľov a nachádza sa v Hampshire. Ak máte záujem stretnúť niekoľko úžasných motýľov, musíte prísť do tohto lesa práve medzi júnom a polovicou júla okolo 8-10 ráno, vtedy sú najaktívnejšie. Bentley Wood nie je iba miesto motýľov, ale aj miesto oddychu a čerstvého vzduchu.

motyle v bentley wood
Bentley Wood, Motýľ – alegria2014 / Pixabay

3. Cornwall

Láka vás pohľad z pláže na more a západ slnka? V Cornwalle, mieste útesov, ich nájdete neúrekom. Zlatisté pláže, kamene, čerstvý vánok a studené more – aj to môže byť ideálne miesto na rande. Polostrov Lizard, Polperro aj Durdledoor stoja za to.

Durdle Door v Anglicku
Durdle Door – By: Kosala BandaraCC BY 2.0

4. Yorkshire Dales National Park

Miesto, ktoré dýcha anglickou prírodou a pokojom. Nájdete v ňom jaskyňu Gaping Gill, ktorá možno niekomu nepríde jaskyňa najromantickejším nápadom, ale ako môžte vidieť na fotke, v jaskyni sa nachádza nádherný vodopád. A okrem jaskyne môžte navštíviť Aysgarth Falls a Janet’s Foss.

Yorkshire Dales National Park v Anglicku
Yorkshire Dales National Park – By: minniemouseauntCC BY 2.0

5. Blackmoss Pot

Keďže tento článok nie je o miestach, ktoré sú bežné pre „klasických poznávateľov krajín“, ale pre ľudí, ktorí chcú spoznať prírodné krásy Anglicka. Toto miesto nedýcha romantikou ako takou, ale ide o miesto, kde človek dokáže nabrať vnútorné sily a popremýšľať o všetkom. Pri týchto skalách budete mať pocit zastaveného času a možno práve tu nájdete odpoveď na vaše nezodpovedané otázky.

blackmoss pot skaly
Blackmoss Pot (Zdroj: http://www.geograph.org.uk)

6. Peak District

Určite všetci poznáme únavu z práce, zo školy, z neustáleho stereotypu a tiež poznáme chvíľu, kedy chceme len tak niekde „vypadnúť“. Toto miesto je ako vyšité pre nabratie vnútorného pokoja. Tento národný park ležiaci najviac v časti Derbyshire je druhý najnavštevovanejší národný park na svete.

Peak District-anglicko
Peak District – By: PhotasiaCC BY 2.0

7. Robin Hoods Bay

Na východnom pobreží Anglicka nájdete záliv Robina Hooda. Prekrásne mestečko, ktoré leží pri útese si žiada o vašu návštevu. Keď zatvoríte oči a predstavíte si prírodu Anglicka, bude to to isté ako toto mestečko. Ovečky, jazda na koni, farmy, kamenné domy, priateľskí ľudia a pokoj nájdete určite aj tu.

robin hoods bay v anglicku
Robin hoods Bay – By: wallycacsabreCC BY 2.0

8. Mayfield Lavender Farm

Levanduľová farma nachádzajúca sa v meste Banstead nadchne hlavne priaznivcov kvetov a vôní. Kto by nechcel vidieť západ slnka a fialové kvety levandulí? Asi len alergik. Myslím, že každá romantická duša by sa tomuto pohľadu potešila.

Už máš svoju letenku do Anglicka? Rezervuj a cestuj na tieto krásne miesta!

Dominika Priečková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.4 / 5. Počítadlo: 10

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?