8 čarovných miest v Anglicku (o ktorých možno neviete)!

Anglicko a netradicne miesta v prirode
8 miest v anglicku

Na Zemi existuje veľa miest, o ktorých vedia možno len domáci obyvatelia a nepíše sa o nich tak veľmi ako napríklad o London Bridge, London Eye, Big Ben a podobne. Áno, naznačila som, že tento článok bude o krásnych miestach v Anglicku.

1. Bibury

Obec zvaná Bibury v Gloucestershire je obklopená riekou Coln a je nádherná práve vďaka typickej anglickej architektúre. Kamenné domy obrastené ružami, krásna zeleň a rieka dodávajú tomuto miestu na romantickosti. Najväčšia budova v Bibury je práve Bibury Court z roku 1663.

 

dedinka bibury
Bibury – By: Karen RoeCC BY 2.0

2. Bentley Wood

Tento zmiešaný les je domovom až 35 druhov motýľov a nachádza sa v Hampshire. Ak máte záujem stretnúť niekoľko úžasných motýľov, musíte prísť do tohto lesa práve medzi júnom a polovicou júla okolo 8-10 ráno, vtedy sú najaktívnejšie. Bentley Wood nie je iba miesto motýľov, ale aj miesto oddychu a čerstvého vzduchu.

motyle v bentley wood
Bentley Wood, Motýľ – alegria2014 / Pixabay

3. Cornwall

Láka vás pohľad z pláže na more a západ slnka? V Cornwalle, mieste útesov, ich nájdete neúrekom. Zlatisté pláže, kamene, čerstvý vánok a studené more – aj to môže byť ideálne miesto na rande. Polostrov Lizard, Polperro aj Durdledoor stoja za to.

Durdle Door v Anglicku
Durdle Door – By: Kosala BandaraCC BY 2.0

4. Yorkshire Dales National Park

Miesto, ktoré dýcha anglickou prírodou a pokojom. Nájdete v ňom jaskyňu Gaping Gill, ktorá možno niekomu nepríde jaskyňa najromantickejším nápadom, ale ako môžte vidieť na fotke, v jaskyni sa nachádza nádherný vodopád. A okrem jaskyne môžte navštíviť Aysgarth Falls a Janet’s Foss.

Yorkshire Dales National Park v Anglicku
Yorkshire Dales National Park – By: minniemouseauntCC BY 2.0

5. Blackmoss Pot

Keďže tento článok nie je o miestach, ktoré sú bežné pre „klasických poznávateľov krajín“, ale pre ľudí, ktorí chcú spoznať prírodné krásy Anglicka. Toto miesto nedýcha romantikou ako takou, ale ide o miesto, kde človek dokáže nabrať vnútorné sily a popremýšľať o všetkom. Pri týchto skalách budete mať pocit zastaveného času a možno práve tu nájdete odpoveď na vaše nezodpovedané otázky.

blackmoss pot skaly
Blackmoss Pot (Zdroj: http://www.geograph.org.uk)

6. Peak District

Určite všetci poznáme únavu z práce, zo školy, z neustáleho stereotypu a tiež poznáme chvíľu, kedy chceme len tak niekde „vypadnúť“. Toto miesto je ako vyšité pre nabratie vnútorného pokoja. Tento národný park ležiaci najviac v časti Derbyshire je druhý najnavštevovanejší národný park na svete.

Peak District-anglicko
Peak District – By: PhotasiaCC BY 2.0

7. Robin Hoods Bay

Na východnom pobreží Anglicka nájdete záliv Robina Hooda. Prekrásne mestečko, ktoré leží pri útese si žiada o vašu návštevu. Keď zatvoríte oči a predstavíte si prírodu Anglicka, bude to to isté ako toto mestečko. Ovečky, jazda na koni, farmy, kamenné domy, priateľskí ľudia a pokoj nájdete určite aj tu.

robin hoods bay v anglicku
Robin hoods Bay – By: wallycacsabreCC BY 2.0

8. Mayfield Lavender Farm

Levanduľová farma nachádzajúca sa v meste Banstead nadchne hlavne priaznivcov kvetov a vôní. Kto by nechcel vidieť západ slnka a fialové kvety levandulí? Asi len alergik. Myslím, že každá romantická duša by sa tomuto pohľadu potešila.

Už máš svoju letenku do Anglicka? Rezervuj a cestuj na tieto krásne miesta!

Dominika Priečková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 2.9 / 5. Počítadlo: 14

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.