70 ročná babička vyčistila za rok 52 pláži! Inšpiroval ju dokument o znečistení plastom.

babka vyčistila pláže

Plasty v oceánoch a na plážiach sú často skloňovaný problém. Riešenia prichádzajú pomaly a dopláca na to elá príroda. Nikdy však nie je neskoro začať niečo robiť. Toto si povedala aj 70 ročná Pat Smith z Veľkej Británie, ktorá vyčistila za rok 2018 až 52 pláží. 

Jedného večera si pozrela táto sympatická britka dokument o tom ako sú oceány znečistené a ako sa to stále zhoršuje. Tento dokument v nej niečo prelomil a len ťažko sa jej dalo tú noc zaspať. Keď sa ráno zobudila, rozhodla sa že nasledujúci rok vyčístí každý týždeň jednu plaž v Cornwall. Spolu sa jej tak podarilo vyčistiť až 52 pláži za jeden jediný rok. A jej nadšenie stále pokračuje.

Založila kampaň The final straw (v preklade Posledná slamka) a snaží sa tak šíriť osvetu o zbytočnosti plastových slamiek a iných plastov v Cornwall ale aj okolí. Je jasné že Pat problém plastov nevyrieši a je iba kvapka v mori. Minimálne sa jej však darí šíriť osvetu byť pozitívnym vzorom.

Zdroj: Brightside.me

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.