7 vecí, ktoré musíte v zažiť v Thajsku

By: Nick Kenrick - CC BY 2.0

Tých vecí, ktoré môžete robiť v Thajsku, sú stovky a vybrať tých najlepších 7 a ešte ich usporiadať poporadí, je takmer nemožné. Napriek tomu, ak sa chystáte Thajsko navštíviť, rozhodne by ste nemali vynechať žiadnu z týchto vecí a je úplne jedno, v akom poradí sa do nich pustíte. Kvôli čomu si ľudia kupujú letenky od Air China a letia hodiny do tohto raja?

1. Phuket

Thajsko má viac ako 8000 kilometrov pobrežia, ktoré je lemované väčšími či menšími ostrovmi. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších je ostrov Phuket. Práve na tomto ostrove je záliv Phang Nga, ktorý sa preslávil aj vďaka filmu Pláž s Leonardom Dicapriom. Boli by ste blázon, keby ste boli na Phukete a neabsolvovali plavbou po pobreží ­ vychutnajte si pohľad na majestátne útesy, čisté more a biely piesok z morskej hladiny.

Phuket
By: Nicolas VollmerCC BY 2.0

2. Plávajúce trhy

Thajsko je známe svojimi skvelými trhmi, kde máte pocit, že ste sa ocitli v inom svete. Pouličné trhy sú miesto, kde sa necháte uniesť vírom thajského života a nemáte chuť nikdy vystúpiť. Predstavte si však takéto miesto plávajúce na vode. A presne toto v Thajsku zažijete – plaviace sa drevené loďky a na nich miestni s klobúkmi, dlhými palicami a najfarebnejším tovarom, aký si dokážete predstaviť. Ak si chcete tieto trhy užiť ako miestni, privstaňte si a predbehnite ostatných turistov.

7 vecí, ktoré musíte v zažiť v Thajsku
By: xiquinhosilvaCC BY 2.0

3. Pouličné jedlo

Súčasťou trhov sú aj nekonečné rady stánkov s pouličným jedlom. Síce by pri pohľade na takéto niečo zbledol nejeden slovenský hygienik, vy sa pri pohľade na tie čerstvé suroviny, z ktorých Thajci pripravujú svoje jedlá, môžete iba zalizovať. A tie ceny! Za pár dolárov sa tu najete lepšie ako na hostine anglického kráľa. A nezabudnite ochutnať niečo exotické, napríklad grilovaný hmyz.

thajské jedlo
By: Heiko SCC BY 2.0

4. Jazda na slonovi

Veľmi príjemné zoznámenie s Thajskom môže prebehnúť aj z chrbta slona. Slony sú tu veľmi vážené a uctievané zvieratá, ktoré vás povozia džungľou, ale prebrodia s vami aj rieku a budete mať lepší výhľad na okolitú krajinu. Samozrejme, že slona nebudete riadiť vy, ale sprievodca, ktorý pôjde s vami.

5. Full Moon Party

Každý mesiac sa koná táto šialenosť s názvom Full Moon Party. Ľudia sa oblečú do neónových farieb, pomaľujú sa a idú zažiť do ulíc najväčšiu párty svojho života. Nechýbajú ani ohňové šou, muzika a tanec. Žúrku oslavujúcu spln mesiaca nájdete každý mesiac na ostrove Koh Phangan.

full moon párty Thajsko
By: Joe StumpCC BY 2.0

6. Ayutthaya

Ayutthaya bola hlavným mestom Thajska od 14. do 18. storočia a to, čo tu ostalo, vám vyrazí dych. Miesto, ktoré je od Bangkoku vzdialené približne hodinu autom, je zapísané aj v zozname UNESCO. Obrovské zrúcaniny chrámov, sôch Budhu či terasovité pyramídy vás dostanú hneď, ako ich uvidíte. Je to veľmi príjemné miesto na výlet, keď si chcete oddýchnuť od ruchu veľkomesta.

7. Bangkok

Hlavné mesto Thajska, Bangkok, je miesto, kde nájdete všetko – krásne chrámy, pouličné jedlo, plávajúce trhy, modernú architektúru, ale aj skvelý nočný život. Komplex Veľkého paláca, chrámy ako Wat Pho, Wat Phra Kaew či Wat Arun sa postarajú o to, aby vaša sánka išla poriadne nízko. Určite nevynechajte ani možnosť thajskej masáže, lepšia liečba bolesti a zároveň relax neexistuje.

Chýba vám niečo na tomto zozname? Podeľte sa o svoje tipy s nami.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.