6 miest v BOLOGNI, ktoré by ste pri návšteve mali vidieť!

6 miest v Bologni, ktoré musíte vidieť

Vďaka novým linkám niekoľkých leteckých spoločností sa z Bologne stala „brána“ do Talianska – minimálne do regiónu Emilia-Romagna, ale aj do Toskánska či pre tých z vás, ktorí by si chceli pozrieť krásne Cinque Terre. Pripravili sme si teda pre vás niekoľko tipov, kde by ste sa mali pri návšteve Bologne bez pochýb zastaviť a ktoré miesta by ste nemali minúť. Tak zažneme!

1.Basilica – Santuario di Santo Stefano

Jedna z najznámejších stavieb v Bologni, ktorej vznik sa datuje až k 5. storočiu nášho letopočtu. Pôvodne pozostával zo siedmych menších častí – kostolov, no momentálne ostali neporušené iba 4. Ide o pomerne veľký komplex, ktorý by ste nemali pri návšteve Bologne minúť. Akonáhle vstúpite do vnútra, vezme vás to naspäť do histórie a aj ak nie ste zrovna milovníkmi náboženských pamiatok, tu s tým problém mať skutočne nebudete.

2.Quadrilatero

Štvrť nachádzajúca sa v historickom centre Bologne s krásnymi budovami a klasickou talianskou architektúrou. No to nie je všetko. Na svoje si tu prídu aj mlsné jazýčky. Ak chcete spoznať kuchyňu Bologne, zamieriť by ste mali práve sem. Vyskúšať tu budete môcť známe jedlá ako tortellini, tagliatelle či mortadella, ale nájdete tu aj ručne robené cestoviny, pokrmy zo syra, šunky či čerstvých rýb. Okrem toho tu nájdete kvalitné pekárne či remeselníkov, ktorí sa v tejto oblasti Bologne nachádzajú už od Stredoveku.

3.Piazza Maggiore

Námestie, ktoré začalo postupne vznikať približne medzi 12-15. storočím a dnes je centrom Bologne ako takej. Pri spoznávaní Bologne sem zablúdite tak či onak, ale oplatí sa toto miesto zmieniť. Často tu hrajú pouliční umelci, ktorí dotvárajú atmosféru tohto talianskeho mesta a urobia váš zážitok z Bologne ešte o niečo lepší.

4.Basilica di San Petronio

A pri Piazza Maggiore ešte na chvíľku zostaneme. Na tomto námestí sa totižto nachádza jedna z najikonickejších budov Bologne – Basilica di San Petronio pomenovaná podľa patróna Bologne, Svätého Petronius-a. Čo sa týka objemu, ide o 10. najväčší kostol na svete a najväčší kostol postavený z tehál vôbec. Klenba vo vnútri je vysoká až 45 metrov. Ak by ste mali vidieť iba jednu budovu v Bologni, zvolili by sme práve túto.

5.Torri degli Asinelli e Garisenda

Ďalšia dominanta Bologne – dve vysoko sa týčiace veže. Málokto však vie, že v minulosti medzi 12. a 13. storočím sa ich tu týčilo takmer 180 – väčších či menších. Dnes je však v meste možné vidieť známky po asi 20-tke z nich. Ostatné boli ešte v Stredoveku buď zbúrané alebo časom samé spadli. Na vyššiu z týchto dvoch veží sa dá vystúpiť za poplatok 5€ vďaka čomu budete mať nádherný výhľad na celú Bolognu.

 

View this post on Instagram

 

Two Towers… no Gandalf ?? #Bologna #Italy #Travel #LeDueTorri #TorriDegliAsinelliEGarisenda

A post shared by Calum Di Lieto (@calumdilieto) on

6.Via dell'Indipendenza

Hlavná ulica Bologne s množstvom obchodov, reštaurácii, fast-foodov či obchodov so suvenírmi a podobne určená predovšetkým pre tých z vás, ktorí by si chceli v Bologni aj niečo nakúpiť. Tiahne sa od Piazza Maggiore až k železničnej stanici. Zo samotnej ulice vedú aj zaujímavé vedľajšie uličky, v ktorých budete blúdiť veľmi radi.

 

View this post on Instagram

 

Falling in love with this city over and over again #Bologna #christmasiscoming

A post shared by Danilo Choda Stančetić (@choda994) on

Ako zohnať letenky do Bologne?

Pomerne jednoducho! Vďaka linkám spoločností Ryanair, WizzAir a Laudamotion je výlet do Bologne bezproblémovou záležitosťou.

Letenky z Viedne do Bologne –> Kalendár termínov TU

Letenky z Bratislavy do Bologne –> Kalendár termínov TU

Letenky z Krakova do Bologne –> Kalendár termínov TU

Letenky z Budapešti do Bologne –> Kalendár termínov TU

Kde sa ubytovať?

My sme v Bologni vyskúšali 2 ubytovania a obe môžeme bez obáv odporučiť aj vám ostatným.

    • Apartmán cez Airbnb.com – ubytovanie priamo v centre Bologne odkiaľ to máte všade kúsok. Krásne izby, klimatizácia, dve kúpeľne. Všetko absolútne čisté. Nejako takto si každý predstavuje dobré ubytko.
    • Fico Bologna – ubytko kúsok od letiska mimo centra Bologne. Vhodné pre skupinku, ktorá má rada pokoj. Celé zariadenie je rodinný podnik a celá rodinka je veľmi milá vrátane psíka Pepe-ho. Bavil som sa z majiteľom a ak im napíšete priamo na info@ficobologna.it tak vám budú dať lepšiu cenu ako cez Booking ?

Nižšie si môžete pozrieť aj obrázky – prvé je z Fico Bologna, druhý z Apartmánu cez Airbnb.

Fico Bolognaapartmán v centre Bologne

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?