5 tipov pre prvú návštevu Indie

 

Chaotická, opojná, šialená, úžasná, špinavá, krásna, skľučujúca, ohromujúca či fantastická. India je presne takáto a nie len to. India je obrovská, úžasná a plná kultúry. Je plná farieb, architektúry a histórie. Krajina má jedinečné tradície a ponúka lahodné jedlá. Môžete sa s nami pripraviť na vašu prvú cestu do tejto famóznej krajiny.

1. VYBERTE SI IDEÁLNU TRASU

India znamená masívny priestor a veľmi málo času počas jednej cesty. Popremýšľajte o tom, čo vás zaujíma, čo máte radi, čo radi robíte a koľko na to máte času a podľa toho si prispôsobte svoj výlet. Buďte však realisti. India vám prinesie nespočetné množstvo možností. Snažte sa skôr sústrediť na jednu časť, ako sa snažiť vidieť naraz celú krajinu. Top tri destinácie v Indií sú podľa všeobecného prieskumu Dillí, Agra a Jaipur. Ak vám nebude vadiť, že sa budete často presúvať, tieto tri destinácie môžete vidieť behom jedného týždňa. Mohli by ste začať napríklad v Dillí návštevou pamiatok ako je Humayun hrob a Červená pevnosť. V Agre odporúčame Taj Mahal, pevnosť Agra a Fatehpur Sikri. V Jaipur určite nezabudnite preskúmať ružové mesto a pevnosť Amber. No a na záver sa môžete opôť vrátiť na pred odletové nákupy v Dillí.

india-866692_960_720

2. SPOMAĽTE 

Mnoho ľudí sa snaží do svojho prvého výletu napchať toho strašne veľa. To však nie je v ľudských silách a potom budete zbytočne sklamaný. Sústreďte sa na miesta, ktoré vás naozaj zaujímajú, skôr než si zaškrtnete, kam všade chcete ísť. Vidieť jedno miesto, v kľude a poriadne je niekedy oveľa viac ako vidieť toho mnoho a nemať z toho zážitok, aký by ste mali mať. Ak strávite niekoľko dní na jednom mieste, budete mať z toho oveľa väčší zážitok. Oveľa viac dané miesto oceníte, budete menej stresovaný a hlavne získate väčšie pochopenie toho, kde ste a mať viac času spoznať ľudí, ktorí vás duchovne naplnia.

virupaksha-temple-174650_960_720

3. UNIKNITE DAVOM 

Keďže v Indií žije viac ako miliarda obyvateľov, niektoré miesta sú doslova preplnené. Ruch a chaos môže byť samozrejme niekedy zábava, najmä keď je v meste festival a je tak jednoduchšie dosiahnuť vrchol nasýtenia sa tejto krajiny. Našťastie India má veľa tichých zákutí, takže plán pre pohodovú cestu je viac ako reálny. Ak chcete aby vaše batérie ostali nabité strávte nejaký ten týždeň v meste. Ak však uprednostňujete vnútorný mier, zamierte niekam na juh krajiny v okolí pláží Kerala, alebo na sever k údoliam Himalájí.

sunset-1139296_960_720

4. ZOSTAŤ ZDRAVÝ 

Nikto z vás určite nechce ochorieť, najmä ak sa chystáte iba na krátku cestu. Takže by bolo vhodné podniknúť kroky aby ste nedostali nejakú závažnú chorobu. Nikdy nepite vodu z vodovodu a vyhnite sa akýmkoľvek potravinám, ktoré v nej boli oplachované. Nechajte váš žalúdok aklimatizovať aspoň niekoľko dní, pred tým ako začnete s potravinovými hodmi. Ak si budete kupovať jedlo niekde na ulici, radšej si sami zhodnoťte jeho čistotu. Na tunajšiu sanitu si tiež budete musieť zvyknúť, rovnako ako na to, že toaletný papier nenájdete všade. Lepšie povedané je veľmi zriedka k dispozícií. Mydlo radšej noste zo sebou. Antibakteriálne obrúsky vám tak isto nebudú na škodu.

salad-791638_960_720

5. ZACHOVAJTE POKOJ

Rovnako ako je India krásna a privedie vás do údivu, má často problémy s podvodmi a inými ťažkosťami. Existujú však spôsoby, ako môžete znížiť pravdepodobnosť, že budete niekym oklamaný. Majte rozum a pamätajte, že sú obchody, ktoré znejú príliš dobre na to, aby to bola skutočne pravda. Majte sa na pozore pred taxikármi. Dôležité pre každého nováčika v Indií je zachovať pokoj v akejkoľvek situácií. V Indií sa môžete ľahko stať terčom frustrácie, no treba sa zhlboka nadýchnuť a ísť ďalej a to bude kľúčom k perfektne strávenom čase v Indií. Ak by sa vám stalo, že budete okradnutý, alebo podvedený, dajte si chvíľku na zváženie, ako veľmi vám bolo ublížené a čo ste naozaj stratili a či to stojí za to, sa kvôli tomu rozčuľovať.

henna-691901_960_720

Indiu najviac vystihuje jej národný kvet – Lotus. Tam uprostred špiny, nečistoty, chudoby sa točí koleso života, kvet života. Duch národa šíri svoju rozmanitú krásu sveta. Ľudia sem prichádzajú ako hostia, turisti, ale časom zistia, že ich s Indiou spája čosi viac. Každá ďalšia skúsenosť v Indií, vás prinúti túto krajinu milovať. Buďte dobre pripravený a verte, že India vám dá to, čo ste tam prišli nájsť.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.