Päť čarovných kútov Barcelony, o ktorých možno netušíte

barcelona mesto z výšky

Barbora, ktorá robí v Barcelone sprievodcu mestom a s ktorou sme robili prednedávnom rozhovor, sa s nami podelila o niekoľko lokálnych tipov. Odhalila nám totiž päť miest, ktoré sú síce turistom menej známe, no stoja za to, aby ste ich navštívili!

Ak sa chystáte do Barcelony, určite si prečítajte tento článok až do konca a naplánujte si tak výlet, ktorý bude viac než zaujímavý.

1. Prírodný bazén s výhľadom na Barcelonu Parc de la Creueta del Coll

Bazén s výhľadom na Barcelonu
Parc de la Creueta del Coll (Wikipedia)

Tento pre turistov absolútne neznámy park je atraktívny hneď z niekoľkých dôvodov. Ak ste milovníkmi abstraktného umenia určite vás uchváti dielo Eduardo Chillida, tzv. „Vo chvále vody“ alebo „Totem“ od Ellsworth Kelly.

Aj obyčajná umelecky neumelecká duša si tu však príde na svoje, pretože výhľad na Barcelonu je naozaj panoramatický!

Najväčším lákadlom je však jazero, ktoré sa v lete zmení na verejné kúpalisko s hĺbkou 60 centimetrov a okolie jazera sa dá využiť ako rekreačná oblasť pre dospelých aj deti.

Tento park sa rozkladá na ploche 1,68 hektára.

Pôvodne žulový lom (ako ho poznali domáci) sa vďaka projektu Martorell-Bohigas-Mackay časom zmenil na verejný park, ktorý bol slávnostne otvorený v roku 1987.

Nefalšovanú stredomorskú atmosféru dotvára vegetácia, ktorá sa skladá prevažne z datľových paliem, cyprusov, platanov a pestrej škály kvetov.

Ako sa sem dostať: Najbližšia stanica metra Vallcarca (L3)

2. Zelený labyrint

Zelený Labyrint v Barcelone (Wikipedia)
Zelený Labyrint v Barcelone (Wikipedia)

Strať a nájdi sa v zelenom labyrinte, ktorý sa nachádza v jednom z 10 dištriktov Barcelony s názvom Horta-Guinardó. Autorom je Talian Domenico Bagutti, ktorý započal svoje dielo v roku 1794.

Park, ktorý tvorí primárne tento labyrint, je ideálnym miestom, ak chcete pri návšteve Barcelony zabaviť vašich potomkov. Oddýchnuť si zas môžete v záhradách v neoklasicistickom a romantickom štýle z 18. a 19. storočia.

Ako sa sem dostať: Najbližšia stanica metra Mundet (L3)

3. Kostol najčistejšieho počatia s krásnym kláštorom

Päť čarovných kútov Barcelony, o ktorých možno netušíte
Parroquia de la Purissima Concepció

Jedna z historických budov barcelonského dištriktu L'Eixample je Kostol najčistejšieho počatia. Chrám bol pôvodne postavený v 14. storočí na známej ulici Via Laietana a jeho súčasťou bol aj kláštor.

Počas obdobia obnovy mesta, ktorá prebiehala najmä v 19. storočí, bol však kostol s kláštorom premiestnený. Sťahovanie prebiehalo veľmi pracným spôsobom, a to doslova kameň po kameni na miesto, kde stojí dodnes.

Neváhaj a preskúmaj tento kút Barcelony, ktorý je pre bežné turistické oko dobre skrytý. Určite stojí za návštevu, hlavne kvôli zachovalému kláštoru s nádvorím, galériami na dvoch podlažiach a harmonickej záhrade.

Ako sa sem dostať: Najbližšia stanica metra Passeig de Grácia (L3)

4. Kláštor svätého Augustína s originálnou terasou na vychutnávanie si španielskych nápojov

Convent de San Agustí
Convent de San Agustí

Z pôvodnej stavby starého Kláštora svätého Augustína, ktorý pochádza zo 14. storočia, sa zachoval gotický kláštor a časť zvyšku budovy. Po demolácii v roku 1714 bolo miesto využívané ako vojenské kasárne.

Aktuálne je budova otvorená verejnosti a má dvojitý účel. V zachovalých priestoroch pôsobí občianske centrum s pestrou paletou voľnočasových aktivít a vo zvyšku historickej stavby nájdete bar s pôvabnou terasou pre návštevníkov. Pamiatka s novodobou úlohou je lokalizovaná v jednej z najhistorickejších štvrtí Barcelony s názvom Born.

Ako sa sem dostať: Najbližšia stanica metra Arc de Triomf (L1)

5. Bar, kde to žije – Heliogábal

Päť čarovných kútov Barcelony, o ktorých možno netušíte
Heliogábal – By: Alterna2 http://www.alterna2.comCC BY 2.0

Živá hudba a zaručená atmosféra metropolitnej Barcelony. Určite neodíď z hlavného mesta Katalánska bez toho, aby si s priateľmi navštívil miesto, kde to kultúrou a hudbou doslova rezonuje. Hovoríme o bare Heliogábal.

Bar s veľmi uvoľnenou a nenútenou atmosférou sa zrodil ako združenie v roku 1995 a mladé barcelonské osadenstvo oslovil najmä pravidelne organizovanými jazzovými koncertami, umeleckými výstavami, prezentáciami krátkych filmov či recitáciami vlastnej básnickej tvorby mladých začínajúcich tvorcov.

Miesto s neopakovateľným šarmom a na Barcelonu počudovaniahodnými ekonomickými cenami.

Ako sa sem dostať: Najbližšia stanica metra Joanic a Fontana (L4)

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?