[3/11] Ako a kde sa ubytovať v Londýne | Idem Do Londýna

Notting Hill farebné domy v Londýne

Ubytovanie v Londýne nie je lacné a od rovnakej cenovej kategórie porovnateľnej s inými mestami Európe však nečakajte rovnako vysoký štandard. V Londýne sa nachádza ubytovanie od výmyslu sveta, či už uprednostňujete hostely, B&B, luxusné hotely alebo apartmány. Londýn je obrovské mesto a pri rezervovaní ubytovania si treba dať veľký pozor aj na lokalitu. V centre Londýna hotely pod £100 za dvojlôžkovú izbu za noc pravdepodobne nenájdete.

Cenovo menej náročné ubytovanie je pomerne často situované vo veľmi starých, ošarpaných a nerenovovaných budovách s nie práve príjemným hotelovým personálom. Pri hľadaní ubytovania cez Booking si preto podrobne prečítajte aj recenzie na daný typ ubytovania.

Prečítajte si náš návod, ako nájsť lacné a kvalitné ubytovanie.

Veľmi dobrým kompromisom je nájsť ubytovanie ďalej od úzkeho centra, avšak so vzdialenosťou k zastávke metra do 5 – 7 minút chôdze a dobrým spojením tejto linky k známym pamiatkam Londýna. Týmto spôsobom sa viete dostať do centra mesta metrom za 15 – 20 minút.

Muswell Hill londýn
Muswell Hill, Londýn

Veľmi dobré ceny ubytovania, dokonca aj v centre, sa dajú dosiahnuť pri ubytovaní v troj až štvorlôžkových izbách, po ktorých je dopyt slabší alebo v izbách so spoločným sociálnym zariadením na chodbe. Väčšinou je sociálne zariadenie dostupné len pre niekoľko izieb a tým, že ho máte pár krokov za dverami izby, sa dá veľa ušetriť.

Nie veľmi šťastným riešením je ubytovanie v menej prístupných okrajových častiach Londýna, najmä ak ste v Londýne len pár dní. Cestovanie v tomto prípade môže zhltnúť z dňa až niekoľko hodín, čo sa podpíše na kvalite celého výletu a cena za prepravu metrom sa tiež zvyšuje v závislosti na zóne, v ktorej sa ubytovanie nachádza. Platí čím ďalej bývate, tým viac za dopravu platíte.

Veľmi príjemnými oblasťami na ubytovanie je časť Soho, Holborn, Kensington, Bloomsbury, Ealing alebo Wembley. Vo všeobecnosti centrum Londýna nie je pre turistov nebezpečné. Za nebezpečné z hľadiska kriminality sa však označujú časti Brixton, Peckham, Lambeth, Edmonton, Tulse Hill a Hackney, kde sa ubytovanie príliš neodporúča.

Letenky do Londýna vyhľadáte TU.

Idem do Londýna – prečítajte si tiež:

  1. [1/11]Užitočné informácie pred cestou do Londýna | Idem Do Londýna
  2. [2/11] Letenky do Londýna a transfer z letiska | Idem Do Londýna

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZDROJZdroj: Paula Pechová
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.