[2/11] Letenky do Londýna a transfer z letiska | Idem Do Londýna

žena na letisku

Prinášame vám druhý diel zo seriálu Idem do Londýna. Dnes si povieme niečo o letenkách do Londýna, akú si zobrať batožinu ale aj o tom, ako sa dostaneme z letísk do mesta.

Letenky do Londýna

V súčasnosti sa zo Slovenska do Londýna dostanete z troch letísk.

 • Z letiska Bratislava prevádzkuje letecké spojenie spoločnosť Ryanair na letisko Stansted a spoločnosť Wizz Air zas na letisko Luton.
 • Z letiska Košice lieta letecká spoločnosť Ryanair na letiská Southend a Stansted a Wizz Air zas na letisko Luton.
 • Z letiska Poprad Tatry lieta letecká spoločnosť Wizz Air na letisko Luton.

Keďže ide v obidvoch prípadoch o nízkonákladové letecké spoločnosti, ceny leteniek sú cenovo veľmi prijateľné. Spiatočná letenka začína na cene približne 40 €. Všeobecne vyššie ceny leteniek sú pri odletoch v piatok alebo sobotu a príletoch v nedeľu, počas sviatkov a v letných mesiacoch. Naopak najlacnejšie sú letenky s odletmi alebo príletmi v utorok a v zimných mesiacoch okrem obdobia Vianoc a Nového roka.

Vyhľadajte si letenky do Londýna a porovnajte si ceny.

Akú batožinu si vziať?

Ak letíte so spoločnosťou Ryanair z Bratislavy v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi max. 40x25x20 cm a väčšiu príručnú batožinu sa môžete potom prípadne doplatiť (príplatková služba priority boarding). Viac o batožine Ryanair a aj o príplatkoch za väčšiu batožinu sa dočítate v našom článku: Ako na batožinu v Ryanair.

Maximálne povolené rozmery malej príručnej batožiny bez príplatku k letenke cestujúcich spoločnosťou Wizz Air z Košíc a Popradu sú 40x30x20 cm. Za príplatok sa dá potom dokúpiť priority boarding, ktorý vám umožní zobrať si aj väčšiu príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm.

Čím ľahšie kufre pred odletom máte, tým lepšie. Obchody budú lákať k nákupom a londýnske ulice a metro plné schodov, v ktorom sa nachodíte pekných pár kilometrov, nie je na ťahanie kufrov príliš pripôsobené.

Ako sa dostať z letísk v Londýne?

Letiská Stansted a Luton sú od samotného Londýna vzdialené približne 50 kilometrov. Dopravu medzi letiskami a centrom Londýna zabezpečuje veľmi efektívne autobusová aj železničná doprava, ktorá premáva v pravidelných intervaloch približne každých 15 minút.

Autobusom

Cesta autobusom je jednoduchá, autobusové nástupištia sa nachádzajú priamo pred letiskovými terminálmi a cesta do centra Londýna trvá približne 80 minút. Medzi najznámejších autobusových prepravcov patrí:

 • National Express z letísk Luton a Stansted s konečnými zastávkami na Liverpool Street Station a Victoria Station (s medzizastávkami napr. Baker Street, Hyde Park Corner). Cena spiatočného líska je £17.
 • londýn
  London Eye

  EasyBus z letiska Luton s konečnými zastávkami na Liverpool Street Station a Victoria Station a z letiska Stansted s konečnými zastávkami Baker Street a Old Street. Cena spiatočného lístka sa pohybuje od £4.

 • Terravision z letísk Luton a Stansted s konečnou zastávkou na Victoria Station. Dostupná je aj trasa s medzizastávkou na Liverpool Street Station. Cena obojsmerného lístka je približne £15.

Vlakom

Z letiska Luton sa z terminálu za 10 minút dostanete kyvadlovou dopravou na Luton Airport Parkway Station, z ktorej sa na St Pancras Station dostanete za 21 minút s East Midlands Trains a za 40 minút s Thameslink.

Z letiska Stansted premáva vlak Stansted Express. Cena jednosmerného lístka je £12 a na stanicu Liverpool Street Station sa dostanete za 47 minút.

 • Viac o transferoch z letiska Stansted TU.
 • Viac o transferoch z letiska Luton TU.

Idem do Londýna – prečítajte si tiež:

 1. Užitočné informácie pred cestou do Londýna | Idem Do Londýna

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZDROJAutor: Paula Pechová
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.