[2/12] Letenky do Londýna a transfer z letiska | Idem Do Londýna

Batozina do lietadla

Prinášame vám druhý diel zo seriálu „Idem do Londýna“. Dnes si povieme niečo o letenkách do londýna, akú si zobrať batožinu ale aj o tom ako sa dostaneme z letísk do mesta.

Letenky do Londýna

V súčasnosti sa zo Slovenska do Londýna dostanete z troch letísk. Z letiska Bratislava prevádzkuje letecké spojenie spoločnosť Ryanair na letiská Stansted a Luton. Z letiska Košice a Poprad Tatry lieta letecká spoločnosť Wizz Air na letisko Luton. 

Keďže ide v obidvoch prípadoch o nízkonákladové letecké spoločnosti, ceny leteniek sú cenovo veľmi prijateľné. Spiatočná letenka začína na cene približne 40 €. Všeobecne vyššie ceny leteniek sú pri odletoch v piatok alebo sobotu a príletoch v nedeľu, počas sviatkov a v letných mesiacoch. Naopak najlacnejšie sú letenky s odletmi alebo príletmi v utorok a v zimných mesiacoch okrem obdobia Vianoc a Nového roka.

 Vyhľadajte si letenky do Londýna a porovnajte si ceny

Akú batožinu si vziať

Ak letíte so spoločnosťou Ryanair z Bratislavy v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi max. 55x40x20 cm a hmotnosťou do 10 kg a malá taška s rozmermi max. 35x20x20 cm. Viac o batožine Ryanair a aj o príplatkoch za väčšiu batožinu sa dočítate v našom článku: Ako na batožinu v Ryanair.

Maximálne povolené rozmery malej príručnej batožiny bez príplatku k letenke cestujúcich spoločnosťou Wizz Air z Košíc a Popradu sú 42x32x25 cm. Za poplatok si je možné zobrať so sebou na palubu lietadla väčšiu príručnú batožinu s rozmermi max. 56x45x25 cm a hmotnosťou do 10 kg.

Čím ľahšie kufre pred odletom máte, tým lepšie. Obchody budú lákať k nákupom a londýnske ulice a metro plné schodov, v ktorom sa nachodíte pekných pár kilometrov nie je na ťahanie kufrov príliš uspôsobené.

Ako sa dostať z letísk v Londýne

Letiská Stansted a Luton sú od samotného Londýna vzdialené približne 50 km. Dopravu medzi letiskami a centrom Londýna zabezpečuje veľmi efektívne autobusová aj železničná doprava, ktorá premáva v pravidelných intervaloch približne každých 15 minút.

Autobusom

Cesta autobusom je jednoduchá, autobusové nástupištia sa nachádzajú priamo pred letiskovými terminálmi a cesta do centra Londýna trvá približne 80 minút. Medzi najznámejších autobusových prepravcov patrí:

  • National Express z letísk Luton a Stansted s konečnými zastávkami na Liverpool Street Station a Victoria Station (s medzizastávkami napr. Baker Street, Hyde Park Corner). Cena spiatočného líska je £17.
  •  easyBus z letiska Luton s konečnými zastávkami na Liverpool Street Station a Victoria Station a z letiska Stansted s konečnými zastávkami Baker Street a Old Street. Cena spiatočného lístka sa pohybuje od £4.
  • Terravision z letísk Luton a Stansted s konečnou zastávkou na Victoria Station. Dostupná je aj trasa s medzizastávkou na Liverpool Street Station. Cena obojsmerného lístka je približne £15.

Vlakom

Z letiska Luton sa z terminálu za 10 minút dostanete kyvadlovou dopravou na Luton Airport Parkway Station, z ktorej sa na St Pancras Station dostanete za 21 minút s East Midlands Trains a za 40 minút s Thameslink.

Z letiska Stansted premáva vlak Stansted Express. Cena jednosmerného lístka je £12 a na stanicu Liverpool Street Station sa dostanete za 47 minút.

Viac o transferoch z letiska Stansted:

http://www.stanstedairport.com/transport-and-directions/stansted-to-central-london

Viac o transferoch z letiska Luton:

http://www.london-luton.co.uk/en/airport/

 

Idem do Londýna – prečítajte si tiež:

  1. Užitočné informácie pred cestou do Londýna | Idem Do Londýna

 

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.