20 slovenských a českých travel blogerov, ktorých sa oplatí sledovať #1

By: Timothy Vollmer - CC BY 2.0

Chceš cestovať,  ale možno ti chýba odvaha, informácie a možno podmienky, alebo si o cestovaní rád čítaš, potom určite sleduj niektorého z týchto blogerov zo slovenskej a českej cestovateľskej sféry. Niektorí sú dlhoročne zabehaní, niektorí blogovať začali len nedávno, no každý z nich je autentický a originálny.
Ide o subjektívny výber, ale myslím, že svojho obľúbenca si nájdeš aj ty.


Crazy sexy fun traveler
https://www.crazysexyfuntraveler.com/
Slovenská blogerka píšuca po anglicky s medzinárodným publikom.  Precestovala desiatky krajín na viacerých kontinentoch a na jej blogu nájdete nielen užitočné tipy a triky, či krásne fotografie, ale aj informácie o spa kúpeľoch, rôznych dobrodružstvách, či raw strave.

Anie Songe a Lukáš Denemarek
http://aniesonge.com/  , http://lukasdenemarek.com/

Anet a Lukáš sú mladí Česi, ktorí si jedného dňa zbalili kufre a vybrali sa do sveta. Najprv ich zlákal Londýn, potom Thajsko a zakotvili na Bali. Vytvorili si tam domov a ubytovanie, kde prijímajú hostí a ukazujú im najkrajšie zákutia ostrova. Anet s Lukášom sú zdrojom pozitívnej energie, motivácie, inšpirácie a navzájom sa skvelo dopĺňajú.  Radosť ich sledovať.

Life is better in bikinis
http://lifeisbetterinbikinis.net/

Bláznivá a vždy veselá východniarka Juli. Na blogu píše o jej radostiach, ale aj starostiach na cestách po Ázii. Miluje Bali a je súčasťou zaujímavého projektu GadoGado.  Aktuálne Vám prináša zážitky z Indonézie, kde vďaka nedávno získanému štipendiu momentálne študuje. Julka ponúka zaujímavé čítanie.  

Bronco namiesto hotela
https://bronconamiestohotela.com/
Hacka a Remčo, manželský pár spoznávajúci svet na vlastnom vozidle, ktoré volajú Bronco. Je to ich dopravný prostriedok, ale zároveň domov na cestách. Precestovali na ňom Balkán, Sardíniu, či krajiny Strednej Ázie. Nedávno sa vydali na ďalšiu expedíciu, tentoraz na Sibír! Viac o ich ceste sledujte na stránke, či na facebook fanpage!

Travelismus
http://travelismus.com/
Zakladateľkou tohto blogu je sympatická Miška. Po rôznych svetových zákutiach cestuje spolu s priateľom a takto si spoločne plnia sny. Prinášajú užitočné tipy z Indonézie a Malajzie a najnovšie aj z USA. Spoločne sa vybrali vyskúšať si program Work and Travel a nachádzajú sa v Miami. Viac už neprezradím.

Dreaming and wandering
http://www.dreamingandwandering.com/
Ak vám nevadí čítať po anglicky, určite zájdite na túto stránku. Píše ju mladá Češka, ktorá vás odzbrojí nielen zážitkami, ale hlavne dokonalými fotkami. Dokáže perfektne zachytiť atmosféru a má  zmysel pre detail.

Travelville
http://trvll.info/sk/
Travelville je internetovým miestom, kde nájdeš zážitky a fotografie od cestovateľky Janky. Precestovala najmä Európu, no ako sólo cestovateľka zavítala aj do exotického Thajska. Píše len z vlastných skúsenosti a ak sa necháte inšpirovať, určite neoľutujete.

Lucia Brezianska
http://www.luciabrezianska.com/
Lucka je začínajúca blogerka s obrovským potenciálom. Už teraz sa teší veľkej obľube fanúšikov. Má autentickosť, zaujímavé nápady a veľké plány, ktoré je odhodlaná si plniť. Motivuje, inšpiruje, zabáva. Zo svojich ciest tvorí videá a jej tvorba je uznávaná aj profesionálmi.  Minulé leto navštívila Indonéziu, toto ide na Srí Lanku a Maldivy.

34_2

Túlajme sa
http://www.tulajmesa.sk/
Blogerka a  novinárka Simona Slováková píše o radosti z cestovania, radosti zo spoznávania nových krajín a miest.  Svojim príjemným štýlom písania vás prenesie priamo na miesto unikátneho zážitku a vďaka jej riadkom pocítite atmosféru na vlastnej koži.

Bez mapy
https://bezmapy.com/
Autorom tohto úspešného blogu je Milan Bardún, 24- ročný marketingový manažér. Na stránke uvádza, že navštívil 40 krajín na štyroch kontinentoch. O chvíľu bude potrebovať nový pas a nič ho nezastaví pred novým dobrodružstvom.  Na jeho stránke si prečítate množstvo užitočných tipov.

Cinderella Travel Shoes
http://cinderellastravelshoes.com/
Sleduj Kristínkinu čarovnú črievičku s cestovateľskými úmyslami. Žije si vlastnú rozprávku plnú výletov okolo sveta a zároveň pracuje na plný úväzok. Je dôkazom toho, že keď sa chce, všetko sa dá. Miluje Taliansko, dobré jedlo, učenie sa cudzích jazykov, lode a úsmev.

Cestujeme spolu
http://www.cestujemespolu.com
Hanka a Jožko. Dvojica, ktorá sa nedávno vrátila z výletu okolo sveta. Začali Indiou a Áziou, skončili v Južnej Amerike. Splnili si sen a o celom priebehu ich putovania informovali na svojej stránke. Vychytávka: Dočítate sa aj o presných rozpočtoch v jednotlivých krajinách.

Travelistan
http://travelistan.sk/
Ďalším cestovateľským duom je Travelistan. Svoje zážitky nielen žijú, ale o nich najmä píšu a hovoria. Aktuálne reprezentujú Slovensko na Hodvábnej ceste, vlastnom cestovateľskom projekte po trasách legendárnej cesty. Viac o histórii, konkrétnej trase a o celom dobrodružstve sa dozviete na ich stránke.

Travel Hacker
http://travelhack.me/
Jankina filozofia je precestovať svet bez miliónov na účte. Cestuje šikovne a lacno, nie nadarmo má totiž v názve „hacker“. Vďaka jej knihám a webu môžeš aj ty spoznávať ďaleké, či blízke destinácie. Ponúka ti svoje know-how ako šetriť  na ubytku, doprave, strave…Dozvieš sa však aj iné zaujímavosti, či tipy.

World Bike Travel
http://worldbiketravel.com/
Cestovať sa dá skutočne všelijako. Karol si ako svoj dopravný prostriedok vybral bicykel. Na konte má obrovské číslo krajín a omnoho väčšie číslo kilometrov. Expedíciu po svete na dvoch kolesách začal v roku 2013. O jeho ceste domov informuje na stránke.

Unboxing traveler
http://unboxingtraveller.com/
Predstavujem Vám ďalšiu známu slovenskú blogerku, ktorá spojila prácu s cestovaním a užíva si život plnými dúškami. Na webe zdieľa tipy zo života digitálnej nomádky a vášnivej cestovateľky. Ak rozmýšľaš nad podobným spôsobom života, Silvia bude tvojím vzorom.

Restless child
http://restless-child.com/
Bláznivá a nespútaná Péťa od našich západných susedov. Blogerka a youtuberka, ktorá si Vás získa svojou energiou, radosťou so života a zápalom pre dobrodružstvo. Presne také sú aj jej videá a príspevky. Pozitívne, motivačné, usmievavé.

Potkáme se ve vlaku
https://potkamesevevlaku.wordpress.com/
Tento blog spravuje sympatická Olga. Na cestách je už 11 rokov a skúsenosti, či zážitky by jej nejeden mohol závidieť. Letela zadarmo, bola pri výbuchu sopky, či vyliezla na najvyššiu horu Iráku. Keďže na českých železniciach trávi mnoho času, rada sa s vami stretne vo vlaku a ak máte čo povedať, tak aj porozpráva.

TRAFAM
http://www.trafam.net
TRAFAM je svieži blog Anny Tásler, vyštudovanej novinárky a manželky známeho slovenského hudobníka. Srí Lanka, Filipíny, Vietnam, Kambodža…presne o tých a o mnohých ďalších krajinách sa tu dočítate. Mimochodom,  v aktuálnom ročníku súťaže bloger roka sa Anna umiestnila na krásnom treťom mieste!

Weefs world
http://www.weefsworld.eu/
Slogan Veroniky je“ viac zážitkov, menej vec“ í. Je ďalšou digitálnou nomádkou, drží sa hesla, aby ľudia žili tam, kde sa im práve páči. Veronika sa momentálne nachádza v krásnom Portugalsku, odkiaľ online pracuje, natáča videá a prispieva na blog.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?