[11/11] Výlety v okolí Londýna | Idem Do Londýna

Stonehenge
Stonehenge

Našu sériu článkov Idem Do Londýna uzatvárame nápadmi na jednodňové výlety v okolí. Ak ste v Londýne na viac dní a potrebujete si na chvíľu oddýchnuť od ruchu veľkomesta, nie je lepší spôsob, ako nasadnúť na vlak a preskúmať niektoré z neďalekých miest či mestečiek. Vlaky odchádzajú zo staníc Paddington, King’s Cross alebo St Pancras Station.


Windsor

Zámok Windsor (Windsor Castle), ktorý je vzdialený len pol hodnu od Londýna, slúži ako letné sídlo kráľovnej rodiny a miesto prijímania zahraničných návštev. Vstup do zámku s prehliadkou komnát, zbierky zbraní a múzea bábik stojí £19.20. V okolí zámku sa nachádza aj Windsorský Legoland a Safari park.

Windsor
Windsor

Študentské mestá

Z Londýna sa jednoducho do hodiny a pol dostanete do študentských mestečiek najlepších univerzít sveta Oxford alebo Cambridge. 

Oxford je nádherné mesto plné zaujímavej architektúry, histórie a kultúry. Nájdete tu historické ale aj moderné vysoké školy, fascinujúce múzeá a galérie, ale aj množstvo parkov a záhrad. Centrum mesta je navyše dostatočne malé na to, aby ste si ho prešli peši a nachádza sa len pár minút od hlavnej stanice. Viac info o aktivitách v meste nájdete na tejto stránke.

Cambridge tiež nie je iba univerzita, ale aj krásne historické mesto s množstvom galérií, divadiel a natáčal sa tu dokonca aj slávny seriál The Crown či film The Theory of Everything. Návštevu mesta si môžete spríjemniť plavbou po rieke River Cam alebo ak budete mať šťastie, aj jedným z množstva festivalov, ktoré sa tu konajú počas celého roka.

Brighton

Ak si chcete v lete užiť aj kúsok mora, vydajte sa na výlet do prímorského mesta Brighton. Z Londýna sa tam dostanete približne za 2 hodiny a okrem móla a pláže si tam môžete pozrieť exotický palác Royal Pavilion, ktorého architektúra mieša indickú a čínsku kultúru. Vstupné doň stojí £13.50 (pri online rezervácii) a lístok si môžete zerezervovať na tejto stránke.

Royal Pavilion, Brighton
Royal Pavilion, Brighton

Ďalšie tipy na výlet

 • Do krásneho mestečka Bath (presláveného rímskymi kúpeľmi) sa z Londýna dostanete vlakom za hodinu a pol.
 • Svetoznámy Stonehenge je od Londýna vzdialený približne 2 hodiny a vstupné do komplexu stojí £13.90.
 • Do jedného z najkrajších mestečiek s prvkami stredovekej architektúry v Anglicku s názvom Canterbury sa vlakom z Londýna dostanete do hodiny.

  Canterbury anglicko
  Dedinka Canterbury

  *Ceny vstupného sú vždy uvedené za dospelú osobu bez nároku na zľavu.

  Autor článku: Paula Pechová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?