10 najlepších miest na svete pre život

By: Arian Zwegers - CC BY 2.0

 

Nová medzinárodná štúdia odhalila, ktorých 10 miest na svete je tých top pre život. Prekvapivo sa v nich nenachádza ani New York, Londýn či Paríž. Meranie kvality života závisí hlavne od zdravotníctva, bývania, vzdelania v danej krajine a samozrejme aj od environmentálnych, sociálnych a ekonomických podmienok. Pozrite sa teda s nami na top 10 miest na svete a na to čo ich robí takými zvláštnymi. 

  1. VIEDEŇ – RAKÚSKO : Viedeň získala v mnohých kategóriách veľa bodov. Poskytuje bezpečné a stabilné prostredie pre život. Má vysokú úroveň verejných služieb, dopravných prostriedkov a dobré rekreačné zariadenia. 
Nočná Viedeň
By: Andrey – Nočná Viedeň

2. ZURICH – ŠVAJČIARSKO : Zurich bol rovnako menovaný ako jedna z najbezpečnejších krajín na svete. Prekonal dokonca aj Viedeň v samostatnej kategórií – „bezpečnosť“. 

Zurich
By: Russ Bowling – Zurich

3. AUCKLAND – NOVÝ ZÉLAND : Auckland na Novom Zélande, má oveľa vyššiu pozíciu v kvalite života, než akékoľvek iné mesto v tichomorskej oblasti. 

By: xiquinhosilva – Auckland

4. MNÍCHOV – NEMECKO : Ďalšie západoeurópske mesto. Mníchov tak isto prekonal svoju vlasť. 

By: digital cat – Maximilianeum

5. VANCOUVER – KANADA : Tromfol aj Ottawu. Vancouver s okolitými horami a krásnym pobrežím ukončuje prvú päticu top miest. 

By: tdlucas5000 – Coal Harbor

6. DUSSELDORF – NEMECKO : Má užasnú umeleckú scénu a je najlepším kandidátom budúcoročného rebríčka na prvé miesto. Je to jedno z najlepších miest pre život a prácu. 

By: Thomas Brenac – Dusseldorf

7. FRANKFURT – NEMECKO : Piate najlepšie miesto pre život v rámci západnej Európy a siedme na svete. Má perfektný finančný systém a tým pádom je vynikajúcou lokalitou pre obchodnú expanziu.

By: Carsten Frenzl – Nočný Frankfurt

8. ŽENEVA – ŠVAJČIARSKO : Švajčiarsko je už dlho známe vďaka svojej nízkej kriminalite a vysokej životnej úrovni. 

By: Alessio Maffeis – Ženeva

9. KODAŇ – DÁNSKO : Jedno z mála hlavných miest, ktoré sa dostalo do tohto rebríčka. Kodaň je v Dánsku známa ako jedno z najšťastnejších miest sveta. 

By: Nelson L. – Norre Sogade

10. SYDNEY – AUSTRÁLIA : Vzácna kombinácia pláže a mestského života. Sydney sa umiestnilo na druhom mieste za Aucklandom v oblasti Tichomoria a uzatvára top 10.

By: Nicki Mannix – Opera v Sydney

Súhlasíte s poradím? Ktoré miesto by ste si pre svoj nový život vybrali vy? 

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.