[10/11] Tie najlepšie londýnske trhy | Idem Do Londýna

Leadenhall Market londýn
Leadenhall Market, Londýn

Trhy v Londýne lákajú svojou nekonvenčnosťou a protikladom k inak elegantnému a tradičnému anglickému štýlu. Ak máte radi niečo netradičné, avantgardné či umelecké, nenechajte si ujsť niektorý z londýnskych trhov. V tomto článku našej série Idem do Londýna sme sa pozreli na tie najlepšie trhy, ktoré musíte počas svojho výletu navštíviť.


Portobello Road Market

Portobello Road Market sa nachádza v nádhernej londýnskej štvrti Notting Hill, ktorú preslávila Julia Roberts a Hugh Grant v rovnomennom filme. Každú sobotu sa tu koná pouličný trh so starožitnosťami, knižkami, suvenírmi a oblečením. Okrem iného tu nájdete antikvariáty, kníhkupectvá (aj to slávne s cestovateľskou literatúrou z filmu Notting Hill), výborné reštaurácie a jednu z najlepších nezávislých kaviarní v Londýne s názvom Talkhouse.

Portobello Road Market
Portobello Road Market, Londýn

Leadenhall Market

Leadenhall Market je jedným z najstarších londýnskych trhov (titulná fotky), jeho história siaha až do 14. storočia a okúzľuje najmä jedinečnou architektúrou. Bol predlohou k vytvoreniu „šikmej uličky“ v Harrym Potterovi. Je otvorený cez týždeň a nájdete tu čerstvé lokálne produkty, mäso, syry, kvetiny, šperky a umelecké predmety.

Brick Lane Market

Brick Lane Market je miestom, kde sa predáva všetko. Otvorený je v nedeľu. Sú tu malé obchodíky, starožitný nábytok, vintage bicykle, oblečenie, menej či viac čudné veci a všade navôkol nevšedný street art. Ulica Brick Lane je preslávená indickou komunitou a nájdete tu nespočetné množstvo indických reštaurácií. Nevynechajte návštevu Trumanovho pivovaru (Truman brewery), kde sa nachádzajú reštaurácie a galérie.

Brick Lane Market
Na Brick Lane Market nájdete jedlo všetkého druhu: okrem spomínaného indického aj napríklad talianské

Columbia Road

Kvetinový trh na Columbia Road sa nachádza v časti Shoreditch len kúsok od Brick Lane. Je otvorený v nedeľu. Úzku rušnú uličku preplnenú kvetinami a rastlinami a záhradnými potrebami od výmyslu sveta lemujú kaviarne a netradičná mozaika.

Borough Market

Borough Market je miestom, ktoré by ste určite nemali vynechať. Nachádza sa v blízkosti krásnej Southwark katedrály a je to raj všetkých gurmánov. Trhy s jedlom preplnené tými najchutnejšími delikatesami a lokálnymi produktmi. Mäso, ryby, syry, ovocie a zelenina, čerstvé ovocné šťavy. Nakupovať tu chodí aj najznámejší kuchár sveta Jamie Oliver.

Borough Market
Borough Market, Londýn

Covent Garden

Covent Garden s výbornými reštauráciami, kaviarňami a predajom jedla, suvenírov, starožitností. V okolí trhov sa odohrávajú pouličné vystúpenia umelcov, zabávačov a divadelné predstavenia.

Neal’s Yard

Neal’s Yard sa nachádza v blízkosti Covent Garden. Je to malý dvor doslova skrytý medzi domami obkolesený vysokými budovami s pestrofarebnými stenami a okenicami. Nachádza sa tu niekoľko predajcov zdravých lokálnych produktov a kaviarne. Nájdete tu napríklad obchodík s čerstvými syrmi alebo organickými kozmetickými produktmi.

Camden Market

Camden Market je obrovské multikultúrne trhovisko s tovarom každého druhu. Nájdete tu starožitnosti, umelecké predmety, platne, oblečenie, knihy ako aj stánky s jedlom z celého sveta. Viac sa o Camden Makret dozviete na tejto stránke.

Camden Market
Camden Market, Londýn

Autor článku: Paula Pechová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?